Garwolin

Co to za życie bywa w młodości? Projekt realizowany w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie

Region Sob. 13.04.2024 12:17:38
13
kwi 2024

Próby odpowiedzi na pytanie Wisławy Szymborskiej podjęły się uczennice Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie Alicja Ciara, Wiktoria Jura, Alicja Mikulska, Wiktoria Szlasa i Gabriela Tudek. Dziewczęta realizują projekt społeczny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Współczesność biegnie bardzo szybkim tempem. Ze względu na rozwój technologii, młodzi ludzie i starsze pokolenia oddalają się od siebie. Zauważamy różnicę między pokoleniami, słyszymy wokół, że „dzisiaj młodzież już nie ta”, że „kiedyś to było jakoś inaczej”. A może nie jest tak do końca? Może za bardzo skupiamy się na naszych różnicach, odrzucając przy tym współpracę międzypokoleniową pomiędzy młodzieżą a naszymi babciami i dziadkami. Historia Polski za czasów PRL-u może wydawać się nastolatkom i młodzieży bardzo odległa i abstrakcyjna, ale… jeśli nie jest tak do końca?

- Celem naszego projektu jest zapobieganie traceniu pamięci o przeszłości i trudach, z jakimi musieli mierzyć się jej świadkowie. Chociaż realia, w jakich przyszło wychowywać się nam, a naszym dziadkom są wyraźnie odmienne, pragniemy pokazać, że młodość, targające nami rozterki i wątpliwości, są do siebie niewątpliwie podobne, bez względu na bieg czasu. Podjęłyśmy próbę skonfrontowania nas i naszych rówieśników z tamtymi czasami. W ramach współpracy z klubem seniora działającym przy Centrum Spprtu i Kultury w Garwolinie przeprowadziłyśmy rejestrowane rozmowy z osobami działającymi w klubie. Przeprowadzone wywiady mają odbudować poczucie więzi między ludźmi dopiero co wkraczającymi w dorosłość, a tymi z doświadczeniem życiowym. Powstały materiał filmowy miał swoją premierą w auli naszego liceum w dniu 12 kwietnia 2024 r.- podkreślają uczestniczki przedsięwzięcia.

O projekcie opowiadają Wiktoria Jura i Wiktoria Szlasa, których wysłuchał Waldemar Jaroń.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zatroskany o Polskę Sob. 13.04.2024 11:18:42

Wisława atakowała Kościół i księży . Będąc uczniem katolickiej szkoły nie promowałbym tej osoby,

Najnowsze informacje

Facebook