Przełamanie Nike w ostatnim meczu sezonu

Sport Wt. 18.04.2023 09:40:24
18
kwi 2023

Siatkarki PMKS Nike Węgrów podejmowały na wyjeździe KS Sorella Częstochowianka w ostatnim meczu sezonu rundy zasadniczej 1.Ligi siatkarek. Spotkanie odbyło się 15 kwietnia. Obie drużyny nie zagrają w drugiej fazie rozgrywek.

Przyjezdne bardzo dobrze weszły w mecz. Po znakomitej serii zagrywek Matyldy Grabowskiej oraz Joanny Waszyńskiej węgrowianki prowadziły 2:11. Gospodynie gubiły się w grze oraz miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. PMKS ostatecznie wygrał seta 11:25.

Drugi set zasadniczo nie różnił się bardzo od pierwszego. Nike odrzuciło swoje rywalki od siatki i szybko wyszło na prowadzenie 5:10. Częstochowianka ponownie miała problemy z przyjęciem serwisu. W środkowej części odsłony gra się trochę wyrównała, jednak na sam koniec to siatkarki z Mazowsza ograły przeciwniczki do 16.

Ostatnia partia była najbardziej wyrównaną. Zawodniczy z Częstochowy potrafiły wyjść nawet kilka razy na prowadzenie. Przy stanie 19:17 w pole zagrywki weszła Natalia Godlewska. Zagrywka posyłana przez siatkarkę PMKS-u była na tyle trudna w odbiorze, że częstochowianki straciły sześć punktów w ustawieniu. Set zakończył się wynikiem 20:25, a cały mecz 0:3.

PMKS Nike Węgrów odnosi zwycięstwo w swoim ostatnim meczu w tym sezonie. Siatkarki przełamały serię jedenastu porażek z rzędu oraz osłodziły kibicom koniec sezonu.

Po meczu wypowiedział się trener Robert Kupisz.

MVP: Monika Karnicka

Częstochowianka Częstochowa – Nike Węgrów 0:3
(11:25, 16:25, 20:25)

Nike skład: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Okulus, Bielińska, Surlit, Trocińska, Panufnik, Kucharska (libero)