Patronat medialny

Paratriathlon Arche Kraina Liwca w Łochowie

Sport Sob. 13.04.2024 11:49:52
13
kwi 2024

W sobotę, 20 kwietnia na błoniach Pałacu i Folwarku w Łochowie odbędzie się II charytatywny Paratriathlon, w którym wezmą udział osoby zarówno z niepełnosprawnością, jak i z pełną sprawnością. Wszyscy uczestnicy zmierzą się na trasie 44 kilometrów w obrębie Gminy Łochów.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Główne cele to integracja społeczności osób pełnosprawnych z osobami ze szczególnymi potrzebami, zachęcenie do aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy- i cztero-osobowe drużyny, w skład których wejdzie min. jedna osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności. Startujący pobiegną na 6 km, popłyną kajakami po rzece Liw 15 km i przejadą rowerami 22 km na trasie wyścigu. W Paratriathlonie Kraina Liwca, zwycięży drużyna, która uzyska najkrótszy łączny czas ze wszystkich trzech dyscyplin sportowych. Dodatkowo, w każdej z dyscyplin: bieg, spływ kajakowy, rower, zostaną przyznane nagrody dla osób z niepełnosprawnością, które osiągną najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Klasyfikacja drużynowa

I nagroda - voucher 3000 zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe
II nagroda -voucher 2000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe
III nagroda- voucher 1000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe
Podczas Paratriathlonu zostaną zorganizowane bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Wszyscy uczestnicy i kibice będą mogli skorzystać także ze strefy rekreacji z animacjami dla najmłodszych i strefą relaksu dla nieco starszych. Sport, pozytywna adrenalina, zabawa i miłe towarzystwo to wszystko i wiele więcej na co można liczyć w Pałacu i Folwarku w Łochwie. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony zostanie na wyposażenie Ekofarmy, która będzie pełniła funkcję gospodarstwa społecznego. W niewielkiej miejscowości 15 km od Siedlec znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Szczegóły wydarzenia na stronie: https://paratriathlonkrainaliwca.pl/

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny podlasie24.pl0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook