Nike Węgrów ponownie przegrywa w tie-breaku

Sport Czw. 23.03.2023 11:14:40
23
mar 2023

PMKS Nike Węgrów w meczu 23. kolejki 1.Ligi siatkarek podejmował u siebie B&B LTS Legionovię Legionowo. Mecz odbył się 22 marca o godzinie 19:00. Spotkanie miało być idealnym momentem na przełamanie serii porażek.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta. Węgrowianki dzięki skutecznej zagrywce prowadziły już 6:2, wtedy o czas poprosił trener zespołu z Legionowa. Po powrocie na parkiet nic się nie zmieniło. Siatkarki Nike cały czas powiększały przewagę, pod koniec seta wynosiła ona 8 punktów. Niestety przy stanie 23:18 Legionovia zaczęła gonić wynik. Seria błędów rywalek pozwoliła gościom doprowadzić do gry na przewagi. Ostatecznie po skutecznym punktowym bloku Natalii Godlewskiej to miejscowe zawodniczki wygrały 28:26.

Początek drugiej partii jak i większa jej część były wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnego prowadzenia. Przełom nastąpił przy stanie 16:16, wtedy to siatkarki z Legionowa zdobyły 3 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 16:19. Zawodniczki z Węgrowa nie potrafiły popisać się w końcówce skutecznym atakiem, dlatego przegrały seta 22:25.

Trzecia odsłona to zdecydowana przewaga Legionovii Legionowo. Zespół gości od samego początku prezentował się lepiej. Po mocnych zagrywkach węgrowianki były odrzucone od siatki. Dzięki dobrej postawie Juli Bartczak przewaga wynosiła 2:9. Mecz nie układał się dobrze dla miejscowych zawodniczek, w ostatnich fragmentach traciły już 10 oczek. Mimo zrywu w końcówce skończyło się na 18:25.

Czwarty set mógł wlać w Nike wiarę w zwycięstwo. Rozpoczął się od prowadzenia 5:0, siatkarki utrzymały jeszcze chwilę tę przewagę. Seria błędów pozwoliła dojść drużynie gości na 10:11. W dalszej fazie tej partii dobrze prezentowała się Joanna Waszyńska, której dobra gra pomogła zespołowi ponownie osiągnąć znaczącą przewagę. Ostatni punkt zdobyła Aleksandra Ryglewicz, Gospodynie doprowadziły do tie-breaka, zwyciężając do 23.

Decydujący akt był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie odpuszczała, a gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce siatkarkom z Legionowa ponownie pomógł dobry serwis. W polu zagrywki świetnie spisywała się Dominika Mras. Skończyło się wynikiem 13:15

PMKS Nike Węgrów notuję ósmą porażkę z rzędu. Drużyna z Węgrowa potrafi zdobywać pojedyncze sety oraz punkty w ligowej tabeli. Po wynikach i przebiegach meczów widać, że zawodniczki nie potrafią wygrać w decydujących momentach. Następne spotkanie siatkarki Nike rozegrają ze Stalą Mielec. Mecz wyjazdowy odbędzie się 25 marca.

PMKS Nike Węgrów vs B&B LTS Legionovia Legionowo 2:3
(28:26, 22:25, 18:25, 25:23, 13:15)

Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Bielińska, Trocińska, Surlit, Kucharska (libero).