Węgrów

Lider lepszy od zespołu Nike

Sport Pon. 27.03.2023 08:10:36
27
mar 2023

PMKS Nike Węgrów podejmowało w meczu wyjazdowym ITA TOOLS Stal Mielec. Spotkanie w ramach 1.Ligi siatkarek odbyło się 25 marca. Siatkarki z Węgrowa straciły już wcześniej szansę na awans do strefy play-off, od kilku tygodni notują też passę porażek. Stal natomiast jest liderem oraz głównym faworytem do awansu.

Stal Mielec bardzo dobrze rozpoczęła pierwszego seta. Siatkarki z Podkarpacia szybko wypracowały sobie przewagę 6:2. Punktowała Emilia Mucha, a węgrowianki nie potrafiły przebić się ze skutecznym atakiem. Dalsza część nie przyniosła przebudzenia drużyny gości. Zawodniczki Stali dominowały na parkacie. PMKS popełniła mnóstwo błędów oddając oczka rywalkom, dodatkowo w ich pole celnie trafiała Weronika Gieraszewska. Gospodynie wygrały do 16, nie dając ani na moment zabrać sobie korzystnego wyniku.

Druga partia była najbardziej wyrównaną. Nike zaczęło ją od rozegrania przykładnej siatkarskiej akcji, którą wykończyła Monika Karnicka. Na początku zawodniczkom z Węgrowa udawało się nawet utrzymywać nieznaczną przewagę nad faworytkami. Prowadziły już nawet 5:7. Wtedy ponownie dały znać o sobie błędy, przez które goście tracili sporo punktów w całym meczu. Mimo iż Stal odrobiła stratę i wyszła na nieznaczne prowadzenie to PMKS ponownie zaatakował. Ze stanu 15:12, zrobiło się 16:19. Świetnie w tym fragmencie zagrały Aleksandra Ryglewicz oraz Jagoda Michałek, zdobyły ważne punkty przy blokach. Niestety końcówki nie są specjalnością zespołu z Węgrowa w tym sezonie. Lider korzystał na nieporadności rywalek i ponownie zdołał odrobić stratę wygrywając 25:23

W ostatniej odsłonie węgrowianki praktycznie nie istniały. Od samego początku siatkarki z Mielca wypracowywały sobie spory zapas punktowy. W pewnym momencie tablica wyników pokazywała 15:8, a na tym miało się nie skończyć. Swoje przeciwniczki skutecznie piłkami nękały Emilia Mucha oraz wcześniej wspomniana Gieraszewska. Siatkarki Nike wyraźnie straciły wolę walki. Ponownie oddawały punkty oraz nie potrafiły wyjść z atakiem. Set zakończył się wynikiem 25:12, a całe spotkanie 3:0.

Podsumowując całe spotkanie należy zwrócić uwagę na fakt, że w całym meczu PMKS Nike Węgrów pozwolił zdobyć swojemu rywalowi aż 21 punktów po własnych błędach. Siatkarki Nike doznają dziewiątej porażki z rzędu, mimo to na dwie kolejki przed końcem mają zapewnione utrzymanie w lidze.

ITA TOOLS Stal Mielec vs PMKS Nike Węgrów 3:0(25:16, 25:23, 25:12)

Skład Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Surlit, Bielińska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.