Węgrów

II Charytatywny Paratriathlon Arche Kraina Liwca w Łochowie

Sport Sob. 20.04.2024 18:02:41
20
kwi 2024

W sobotę, 20 kwietnia na błoniach Pałacu i Folwarku w Łochowie odbyła się II edycja Charytatywnego Paratriathlonu Arche Kraina Liwca. Na łącznym dystansie 44 km (6 km biegu, 16 km spływu kajakowego i 22 km wyścigu rowerowego) wzięły udział 3-4 osobowe drużyny złożone z osób pełnosprawnych razem z osobami z niepełnosprawnością.

Organizatorami wydarzenia, jak w roku poprzednim była Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Głównymi celami organizacji eventu była przede wszystkim możliwość integracji lokalnej społeczności osób pełnosprawnych z osobami o szczególnych potrzebach oraz zachęcanie do regularnej aktywności fizycznej.

Przed startem biegaczy odbyła się rozgrzewka pod okiem instruktorów i sportowców m.in. Agnieszki Kobus Zawojskiej, polskiej wioślarki, srebrnej i brązowej medalistki igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy. Podczas paratriathlonu odbyły się także otwarte biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w postaci padającego deszczu i wiejącego wiatru, chętnych do rywalizacji nie zabrakło. Uczestnicy parathiatlonu byli wspierani przez aktywne grono kibiców, w tym rodziny, przyjaciół, którzy brawami, okrzykami, a nawet pomponami dopingowali swoich bliskich. W ramach wydarzenia przygotowano także specjalną strefę rekreacji z animacjami dla najmłodszych oraz strefę odpoczynku, w której można było coś zjeść, ugasić pragnienie i schronić się przed deszczem. Po nagrodzeniu wszystkich zwycięzców odbyły się występy artystyczne oraz wspólne grillowanie wszystkich zebranych na wydarzeniu.

Wyniki:
Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Pałac i Folwark Łochów. Skład drużyny: Daniel Wojewódzki, Łukasz Kowalczyk, Przemek Biedrzycki, Patryk Cyrankiewicz.
II miejsce – Zakład Karny Siedlce. Skład drużyny: Kasia Święcka, Krzysztof Karpiński, Jarosław Kailing, Karol Wielogórski.
III miejsce - Grochowski Construction. Skład drużyny: Paweł Grochowski, Ryszard Grochowski, Karol Kałan, Norbert Suprun.

W dyscyplinach: bieg, spływ kajakowy, rower, zostały przyznane nagrody dla osób, które osiągnęły najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii.
Bieg
Kobiety

I miejsce - Monika Kędziora – Policjanci Komisariatu Policji w Łochowie
II miejsce - Katarzyna Zasada - CRIDO
III miejsce – Monika Zawadzka – Gastro Power

Mężczyźni
I miejsce – Patryk Cyrankiewicz - Pałac i Folwark Łochów
II miejsce – Paweł Grochowski – Grochowski Construction
III miejsce – Łukasz Sarnacki - Mazowiecki Ultra Skrocz

Spływ kajakowy
Mężczyźni

I miejsce - Krzysztof Karpiński i Jarosław Kailing - Zakład Karny w Siedlcach
II miejsce – Robert Góralczyk i Artem Maniulov - Demony Szybkości
III miejsce – Tomasz Wrzosek i Sylwia Sochacka - Drużyna 2 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Siedlce

Rower
Kobiety

I miejsce – Ilona Klewek - Drużyna 1 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Siedlce
II miejsce – Kasia Święcka – Zakład Karny Siedlce
III miejsce – Aleksandra Mitkowska - Gastro Power

Mężczyźni
I miejsce - Daniel Wojewódzki - Pałac i Folwark Łochów
II miejsce - Maciej Zasada – CRIDO
III miejsce – Witold Rapczyński - Skaryszewskie Ciacha Warszawa

Mimo wyłonienia zwycięzców rywalizacji, którzy osiągnęli najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety i wręczenia im nagród, wszyscy uczestnicy parathiatlonu tego dnia za swoje zaangażowanie i włożony trud zostali zwycięzcami.

Cały parathiathlon oprócz dobrej zabawy i wspólnej integracji miał także jeszcze jeden szczytny cel. Cały zebrany dochód z pakietów startowych i wpłat przeznaczony zostanie na wyposażenie Ekofarmy, gospodarstwa, w którym znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.pl.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.