Siemiatycze

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 1 w Siemiatyczach

Region Pt. 21.06.2024 12:03:46
21
cze 2024

Uczniowie odebrali dziś świadectwa szkolne i rozpoczęli wyczekiwane wakacje. W Siemiatyczach w parafiach katolickich i prawosławnych modlono się tego dnia za uczniów i nauczycieli dziękując za kończący się rok szkolny i prosząc o błogosławieństwo na czas wakacji. Następnie w każdej ze szkół odbyły się ceremonie oficjalnego zakończenia roku szkolnego 2023/24.

Podobnie wakacje rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Najbardziej wyczekiwanym punktem dnia było rozdanie świadectw. Najlepsi uczniowie odebrali je podczas spotkania szkolnej społeczności na szkolnym dziedzińcu, pozostałe świadectwa przekazywane były przez wychowawców w klasach.

108 uczniów z klas 4 – 8 uzyskało średnią 4,75 i wyżej i otrzymało świadectwa z biało-czerwonymi paskami, wręczali je burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, dyrektor szkoły Radosław Kondraciuk i przewodnicząca Rady Rodziców Anna Peretko. Najlepsi z najlepszych osiągnęli średnią ocen 6,0! Wynikiem takim może pochwalić się troje uczniów, za zgodą dumnych rodziców przedstawiamy tych najzdolniejszych, to Łukasz Pogorzelski z klasy 5a, Julia Tołwińska z 5c i Aleksandra Sawczuk z 6c. Podczas apelu wręczono też nagrody w konkursach i olimpiadach, medale odebrali też uczniowie reprezentujący szkołę i miasto w rozgrywkach piłkarskich, wśród nich – drużyna dziewcząt. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, gratulujemy!

Podczas oddzielnej uroczystości szkołę pożegnali uczniowie klas ósmych, którzy młodszym kolegom przekazali w pieczę sztandar szkoły.

I tak oto w piękny, słoneczny czerwcowy dzień rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, by był to radosny i bezpieczny czas!

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
nicniemogę Pt. 21.06.2024 09:22:57

Kiepska to szkółka i 6,0 nic nie znaczy . A dyrektor jako członek PO pewnie religię szybko wyprowadzi ze szkoły.

Najnowsze informacje

Facebook