Węgrów

Warsztaty robienia Sushi w Grębkowie

Region Wt. 26.09.2023 12:13:05
26
wrz 2023

W czwartek, 21 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grębkowie odbyły się warsztaty kulinarne ,,Smaki świata”. Na zajęciach seniorzy poznawali historię sushi i nauczyli się przyrządzania jego podstawowych form w różnych stylach.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw produktów aby wykonać swoje własne sushi. Warsztaty poprzedził krótki wykład na temat historii tego japońskiego dania. Tomasz Kowalczyk wprowadził uczestników w tajniki japońskiej sztuki kulinarnej, a potem wspólnie z sushi masterem Lilko Vova i seniorkami wykonali różne wersje tego przysmaku. Przybliżyli podstawowe terminy i nazwy, co to jest futomak, uromak, hosomak oshinko, kanpyo, toiko, wasabi, hashi, co jest najważniejszym składnikiem tego dania (jak się okazuje nie ryba tylko ryż) oraz jak prawidłowo ugotować w domu ryż do sushi.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu ,,Bony dla Seniorów II”, zadanie dofinansowane ze środków budżetu Wojewody Mazowieckiego realizowane przez Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.