Łuków

W Łukowie już obowiązują nowe zasady odbioru odpadów zielonych

Region Czw. 11.04.2024 08:47:00
11
kwi 2024

W Łukowie zmieniły się zasady odbioru odpadów zielonych. Nie ma już limitów. W zamian za to mieszkańcy muszą zaopatrzyć się w pojemniki na liście, trawę czy gałęzie.

W kwietniu ruszył w Łukowie odbiór odpadów zielonych. Zgodnie z decyzją Rady Miasta mieszkańcy mogą bez ograniczeń oddawać powstałe na ich nieruchomościach liście, rozdrobnione gałęzie, bądź trawę. Co ważne odbiór ten będzie odbywał się w pojemnikach, a nie jak dotychczas w workach. W związku z tym, każdy właściciel nieruchomości powinien wyposażyć nieruchomość w pojemnik koloru brązowego do gromadzenia odpadów z pielęgnacji terenów zielonych. W przypadku korzystania z pojemnika w innym kolorze należy oznaczyć go właściwą naklejką. Można ją otrzymać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Świderskiej.

Dlaczego worki mają zostać zastąpione pojemnikami? Dopytywany o to przez nas prezes Paweł Krasuski wyjaśnia, że chodzi o ułatwienie pracy. Z pojemnika łatwiej przesypać odpady.

zdjęcie: UM Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Pt. 12.04.2024 17:32:15

prezes Paweł Krasuski mija się z prawdą, wcześniej odbierali worki i było tego za dużo, teraz jest bez ograniczeń tylko każdy musi kupić pojemnik, a ile wejdzie w taki pojemnik? Ile pojemników trzeba będzie mieć, pomysł fatalny pora na dymisję prezesa prezes Pawla Krasuskiego - mieszkańcy już działają

Konieczne decyzje racjonalne.. Sob. 13.04.2024 09:13:06

Komentarze w podobnym tonie pojawiały się .Reakcji zero.Bo prezes ma monopol na wiedzę i mądrość..Zadziałał arbitralnie.Rozumiem brak reakcji właściciela ,- z powodu zapewne- szoku powyborczego.Były też komentarze ,odnośnie sytuacji generalnie w spółce.Ponowny sygnał do burmistrza !!!

Najnowsze informacje

Facebook