Węgrów

Turniej BRD w Grębkowie – eliminacje powiatu węgrowskiego

Region Pon. 15.04.2024 18:50:58
15
kwi 2024

9 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grębkowie odbyły się eliminacje powiatowe „XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Celem turnieju jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzowanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach pieszo, i przede wszystkim rowerem. Poziom wiedzy z tego zakresu uczniowie zaprezentowali rozwiązując test zawierający 25 pytań oraz ustalając kolejność przejazdu przez skrzyżowanie w 10 różnych sytuacjach.

W eliminacjach wzięło udział 31 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat (grupa I) i 13-15 lat (grupa II) ze szkół z Grębkowa, Gwizdał, Korytnicy, Pniewnika, Stoczka, Węgrowa.

W grupie młodszej najwyższy wynik osiągnął zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie (Wiktor Gręda, Oliwia Jaroszek, Bartosz Marciniak, Julia Żochowska) pod opieką p. Piotra Bartnika. W grupie starszej najlepszy okazał się zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grębkowie (Antonina Miklaszewska, Jakub Nykiel, Weronika Nykiel) przygotowany przez p. Anetę Miklaszewską. Te dwie drużyny będą reprezentować powiat węgrowski na szczeblu rejonowym, który pod koniec kwietnia przeprowadzony będzie w Zbuczynie. Puchar dla najlepszego zawodnika otrzymali Bartosz Marciniak(Węgrów) i Jakub Nykiel (Grębków).
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Grębków p. Bogdana Dolińskiego.

Nad prawidłowością przebiegu Turnieju czuwali Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jackiem Chaciakiem oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Grzegorzem Zdzieborskim na czele. W przerwie Turnieju st. sier. Rafał Bałdyga wygłosił młodzieży prelekcję związaną z tematem Turnieju.

Wyniki Turnieju:

Grupa I

1m - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
2m - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie
3m -Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach

Grupa II

1m - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie
2m - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach
3m - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie

Organizatorami Turnieju byli: Kuratorium Oświaty Delegatura Siedlce, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie i gospodarz Turnieju Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.