Garwolin

Ponad 5,5 mln zł dla garwolińskiego SP ZOZ

Region Śr. 20.09.2023 13:44:00
20
wrz 2023

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie otrzymał ponad 5,5 mln zł na doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego.

Blisko 1,5 mld zł na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR trafi do ponad 150 podmiotów leczniczych na terenie całej Polski. Dzięki nim zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pacjentów przebywających na SOR oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

- Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR - mówiła minister zdrowia Katarzyna Sójka podczas ogłaszania 19 września wyników konkursu na szpitalne oddziały ratunkowe. - Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu – przekonywała. Zakres wsparcia obejmuje przede wszystkim modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

na podst. inf. MUW Warszawa
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Garwolak Śr. 20.09.2023 11:02:00

Pieniądze ważna rzecz, ale jeszcze ważniejszy czynnik ludzki. Z tym drugim w szpitalu jest kiepsko. A jeszcze gorzej z zarządzaniem bo nie ma dyrektora.