Łuków

Padła zapowiedź budowy nowej krytej pływalni w Łukowie

Region Czw. 20.06.2024 09:16:53
20
cze 2024

Pół miliona złotych postanowiono przeznaczyć na opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której ma powstać w Łukowie nowa, kryta pływalnia. Taką decyzję podjęto na sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę, 19 czerwca.

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski przedstawiając na sesji Rady Miasta projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej zaproponował radnym, aby zgodzili się oni na przeznaczenie 500 tys. zł na zadanie pod nazwą „Budowa krytej pływalni w mieście Łuków”. Te pieniądze przeznaczone miałyby być na opracowanie dokumentacji projektowej.

Jak argumentował na sesji burmistrz Piotr Płudowski trzeba „zapomnieć” o obecnej krytej pływalni „Delfinek” i rozpocząć poważne przygotowania do budowy nowego obiektu, gdzie byłoby miejsce na basen oraz strefę relaksu. Przygotowanie dokumentacji to pierwszy krok do tego, aby móc starać się o pozyskanie środków zewnętrznych na to zadanie. Burmistrz dopytywany przez nas, gdzie taki nowy basen miałby powstać odpowiada, że dokładnie w tym samym miejscu, gdzie znajduje się dziś „Delfinek”.

Propozycję przeznaczenia pół miliona złotych na opracowanie dokumentacji budowy nowej pływalni, tak jak i inne zmiany wprowadzone do Wieloletniej Prognozy Finansowej, poparło 17 radnych, czyli wszyscy którzy w momencie głosowania brali udział w obradach.

Projekt nowej pływalni miałby powstać w latach 2024 – 2025. I jak dodaje burmistrz Piotr Płudowski można się podjąć tego zadania wiedząc już, że będą na to pieniądze w budżecie. Pieniądze, których – jak podkreśla, nie trzeba będzie przeznaczać na pokrycie braków w systemie gospodarowania odpadami.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
krzysztof Pt. 21.06.2024 05:26:44

Zastanawiam się po co ta budowa.Uważam,że wystarczy remont Delfinka.Chyba,że burmistrz sfinansuje razem z radą za swoich podwyżek.

Lukowianin Czw. 20.06.2024 14:54:45

Ile lat będzie trwała budowa krytej pływalni. Nowa pływalnia będzie na miejscu starej czy obok? Przez jaki czas dzieci nie będą mogły korzystać z pływalni Delfinek.

Najnowsze informacje

Facebook