Biała Podlaska

Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych

Region Czw. 30.11.2023 14:21:38
30
lis 2023

29 listopada na DK-2 w Żabcach, 35-letni kierujący ciężarowym Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 16.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym Renault z naczepą prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności potrącił przechodzącego przez oznakowane i oświetlone przejście 59-latka. Autem kierował 35-latek. W chwili zdarzenia uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policja ustala okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Policja zachęca również do korzystania z elementów odblaskowych także podczas poruszania się na terenie obszaru zabudowanego (poza obszarem zabudowanym obowiązkowe). Powodują one, że kierujący widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów. Odblaski ratują życie. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kulson Czw. 30.11.2023 12:35:08

Pieszemu tez zabrania sie wchodzenia bezposrednio przed nadjezdzajacy pojazd. O tym jakos sie nie mowi, co innego obowiazki kierowcy, ale w kodeksie jest dzial dotyczacy obowiazkow pieszych. Widac ze wchodzi z chodnika, ja widzac takie auto bym nie ryzykowal i chyba kazdy rozsadny czlowiek tez. Moze chcial strzelic samoboja.

denat Pt. 01.12.2023 09:52:33

Pieszemu tez zabrania sie wchodzenia bezposrednio przed nadjezdzajacy pojazd. O tym jakos sie nie mowi, co innego obowiazki kierowcy, ale w kodeksie jest dzial dotyczacy obowiazkow pieszych. Widac ze wchodzi z chodnika, ja widzac takie auto bym nie ryzykowal i chyba kazdy rozsadny czlowiek tez.

Najnowsze informacje

Facebook