Garwolin

Miastków Kościelny: wybudują ośrodek zdrowia z rządowym dofinansowaniem

Region Czw. 21.09.2023 07:21:38
21
wrz 2023

Gminie przyznano 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. Środki te przeznaczone zostaną na pierwszy etap budowy ośrodka zdrowia w Miastkowie Kościelnym. Inwestycja rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Gmina Miastków Kościelny złożyła wniosek i otrzymała z szóstej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład skierowanej do samorządów, w których działały Państwowe Gospodarstwa Rolne 2,5 mln zł budowę nowego ośrodka zdrowia w Miastkowie Kościelnym.

- W związku z tym będziemy rozpoczynali przygotowania się do przetargu. Mamy wstępną wizualizację tego naszego obiektu, w tej chwili wykonywana jest mapa do celów projektowych i jednocześnie przygotowane dokumenty do pozwolenia na budowę tak, abyśmy mogli w miesiącu styczniu, najpóźniej lutym, ogłosić postępowanie przetargowe – mówi wójt Jerzy Jaroń i dodaje, że jest to pierwszy etap, w związku z tym gmina planuje za te 2,5 mln zł plus kilkuprocentowy udział własny, wybudować jak najwięcej, czyli stan surowy zamknięty na pewno, być może jeszcze z wykończeniową częścią mediów. Drugi etap planowany jest na kolejny rok i wnioskowano o środki na to zadanie również z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu, ale „zwykłego” naboru. W przypadku uzyskania funduszy w wysokości wnioskowanych 2 mln zł, otrzymane środki w wysokości 4,5 mln zł powinny wystarczyć na wykonanie inwestycji. - Będzie to parterowy, nowoczesny budynek, składający się z 2 części, dla pacjentów zdrowych i chorych, z oddzielnymi wejściami, gabinetami, z możliwością lokalizacji tam usług innych, np. rehabilitacji czy innych – uzupełnia gospodarz gminy. Nowy obiekt zlokalizowany będzie na działce, na której znajduje się obecnie ośrodek zdrowia.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Jerzym Jaroniem.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ziomal Czw. 21.09.2023 04:41:50

Gratulacje Panie Wójcie. Gmina rozwija się i widać wiele realizowamych inwestycji. Tak trzymać.

Władek Czw. 21.09.2023 14:02:35

To prawda nasza Gmina pięknieje z każdym rokiem. Super.

Najnowsze informacje

Facebook