Łuków

Bartek Sierociuk z IV LO w Łukowie finalistą Olimpiady Chemicznej

Region Śr. 28.02.2024 10:02:32
28
lut 2024

Bartłomiej Sierociuk, uczeń IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie uzyskał kwalifikację do finałowego, trzeciego etapu 70. Olimpiady Chemicznej. Jest to równoznaczne z uzyskaniem tytułu finalisty, zwolnieniem z egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym oraz zwolnieniem z części lub całości egzaminów do szkół wyższych, nie tylko na wydziały chemiczne.

Bartłomiej Sierociuk jest uczniem klasy trzeciej o rozszerzeniu biologia - chemia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Biorąc udział w Olimpiadzie, najpierw pokonał etap wstępny samodzielnie rozwiązując zadania zamieszczone w Informatorze Olimpiady. Zajął 15 miejsce w skali kraju, i drugie w okręgu lubelskim. W sumie z całego kraju zakwalifikowano 263 uczniów, a 613 nie uzyskało kwalifikacji. Etap drugi Olimpiady składał się z części teoretycznej i laboratoryjnej, które dla Bartka też nie stanowiły żadnego problemu.

Bartek Sierociuk jest wszechstronnie uzdolnionym uczniem, pasjonatem chemii, uczestnikiem wielu konkursów chemicznych i biochemicznych, organizowanych przez uczelnie wyższe. Poza Olimpiadą Chemiczną ma także inne duże sukcesy na swoim koncie. W 2023 roku uzyskał tytuł laureata (I miejsce) XIV Konkursu Biochemicznego UMSC, którego nagrodą był indeks na kierunki na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Uczeń jest też wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus z Chemii oraz laureatem Wielkiego Konkursu Chemicznego, organizowanego przez Uniwersytet w Siedlcach.

Opiekunem merytorycznym Bartka jest dr Paweł Piszcz.

Teraz przed Barkiem trzeci etap Olimpiady, który odbędzie się w dniach 22 - 23 marca. W szkole wszyscy trzymają za niego kciuki.

informacja i zdjęcie: IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Barbara Śr. 28.02.2024 11:02:57

Wielkie gratulacje. Życzę szczęścia i powodzenia w najbliższych zmaganiach. A na przyszłość sukcesów naukowych. Dawna nauczycielka biologii.

Grazyna Śr. 28.02.2024 09:43:18

Gratulacje... Szczęść Boże na najbliższe zmagania i pomysly, inspiracje na przyszlej ścieżce naukowej b.nauczyciel chemii