Węgrów

60 lat Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie (audio)

Region Pon. 11.09.2023 18:13:15
11
wrz 2023

W środę, 13 września rozpoczyna się wielkie świętowanie na Zamku w Liwie, które potrwa do niedzieli. Muzeum Zbrojownia, jedna z ciekawszych i prężniej działających instytucji kultury na Mazowszu obchodzić będzie jubileusz 60-lecia. Obchody zostały włączone w tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa.

W środę zaplanowano oficjalną część obchodów z konferencją naukową przybliżającą sylwetki władców liwskiego zamku oraz Galą Jubileuszową połączoną m.in. z odsłonięciem makiety historycznej Mazowsza, sadzeniem jubileuszowych wierzb i oficjalnym otwarciem nowo powstałego parkingu zamkowego. O 18.00 w kościele św. Leonarda w Liwie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie ordynariusz drohiczyński, ks. bp Piotr Sawczuk.

Od czwartku do niedzieli zaplanowano natomiast szereg atrakcji dla wszystkich odwiedzających Muzeum. Szczegółowy program dostępny jest na stronach placówki i w jej kanałach społecznościowych.

A o historii Muzeum, jego rozbudowie, powiększaniu zbiorów, planach na przyszłość i jubileuszowym świętowaniu z Eliza Czapską, dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, rozmawiała Agnieszka Osmólska-Ilczuk.

Rozmowa dostępna jest w Archiwum Dźwięków TUTAJ
AOI

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook