Węgrów

Wieczór w szkocką kratę - Noc Muzeów w węgrowskim Centrum Dialogu Kultur

Kultura Niedz. 19.05.2024 13:15:28
19
maj 2024

Byli w Węgrowie przed wiekami, a teraz pojawili się znowu. Co prawda nie sami Szkoci, tylko grający ich charakterystyczną muzykę polski zespół, ale i tak występ „Częstochowa Pipes and Drums” był gwoździem programu Nocy Muzeów w węgrowskim Centrum Dialogu Kultur.

Program był oczywiście znacznie bogatszy – bo był i wernisaż fotografii, i zwiedzanie zakamarków zabytkowego klasztoru, i wiele innych atrakcji. Ale szkockie kilty, mundurowe bluzy i elementy wojskowej musztry, w połączeniu z niepodrabialnym brzmieniem – to było coś, czego w tym miejscu dotąd nie widziano. Dudy i bębny zapewniły solidne „walnięcie” dźwiękowe. Mundurowe bluzy i elementy wojskowej musztry nawiązywały do wsławionych na polach wielu bitew szkockich pułków gwardii. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców.

Szkocki folklor przyciąga ludzi różnego zawodu i wieku – od studentów po emerytów, od nauczycieli po biznesmenów i wojskowych. Próbkę tego występu prezentujemy na załączonych fotografiach. Muzykę i rozmowę z członkami zespołu usłyszą Państwo w jednym z poniedziałkowych magazynów regionalnych na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook