Węgrów

Wieczór Mistrzów z Ewą Błaszczyk

Kultura Wt. 12.03.2024 11:15:38
12
mar 2024

17 marca, odbędzie się w Węgrowie kolejny Wieczór Mistrzów. Podczas spotkania muzycznego zatytułowanego „Pozwól mi spróbować jeszcze raz...", na scenie zaprezentuje się Ewa Błaszczyk, polska aktorka teatralna, filmowa, pieśniarka.

Pani Ewa ukończyła z wyróżnieniem Warszawską PWST. Zadebiutowała jako studentka w 1977 na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie. Po dwóch latach otrzymała nagrodę Rektora PWST za pierwsze osiągnięcia sceniczne. Szeroką popularność zdobyła dzięki podwójnej roli Kasi i Mariana w serialu „Zmiennicy" Stanisława Barei i stała się laureatką telewizyjnego Wiktora – nagrody publiczności. Ma na swoim koncie liczne teatry telewizji, filmy telewizyjne, programy muzyczne, rozrywkowe, poetyckie, teledyski.
Dużo i chętnie śpiewa głównie literackie i pełne nastrojów piosenki Osieckiej, Kleyffa, Kofty, Czupkiewicz, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ks. Twardowskiego, swego męża Jacka Janczarskiego, piosenki z repertuaru Iwanowej, Piaf, Dietrich i Wysockiego. Przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka "Pod Egidą"; śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych. Aktualnie związana z Teatrem Studio w Warszawie.Zespół Prasowy CDK

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.