Węgrów

Teatr pod prąd zakupoholizmowi

Kultura Pt. 01.12.2023 07:02:51
01
gru 2023

Węgrowski Ośrodek Kultury idzie pod prąd komercjalizacji Mikołajek. Na początek grudnia szykuje spektakl teatralny, którym przypomina, że nie liczą się tylko fajne zakupy, ale i drugi człowiek.

Formacja Taneczna „Avocado” i dziecięca grupa działającego w WOK Teatru Amatorskiego pracują nad tym już od dobrego miesiąca. Będzie to spektakl taneczno-teatralny, adaptacja znanej baśni „Dziewczynka z zapałkami”. – Chcemy zwrócić uwagę, że wśród nas są ludzie, którzy potrzebują zauważenia i wsparcia. Że nie należy ich omijać, tylko się ich potrzebami zainteresować. Spektakl ma pobudzić widzów do zaangażowania w pomoc. Czasem wystarczy przecież zwykłe dobre słowo – mówi dyrektor Ośrodka, Katarzyna Zabadała. Mikołajki za sprawą nawału reklam wielu osobom kojarzą się tylko z zakupami i konsumpcją. Przygotowywany spektakl ma ten skrzywiony obraz trochę wyprostować.

Spektakl zostanie wystawiony na scenie WOK 6 i 7 grudnia o godzinie 10.00 i 12.00. Grupy zorganizowane mogą się zapisywać w sekretariacie ośrodka. 6 grudnia o 17.00 sztukę będą też mogli obejrzeć pozostali goście.

Fot. Facebook WOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.