Węgrów

Rodzinny Poranek w węgrowskim klasztorze

Kultura Pon. 22.01.2024 12:29:45
22
sty 2024

W ostatnią sobotę, 20 stycznia Rodzinny Poranek w Klasztorze w sali Wirydarz w Węgrowie zdominowało przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów i harcerzy ze szkoły podstawowej w Miedznie. Oprócz tego dzieci przygotowywały niespodzianki dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta.

Niezmiennie wzruszająca, dająca do myślenia i zawierająca przesłanie opowieść o ubogiej dziewczynce, która w sylwestrowy wieczór usiłuje sprzedać zapałki, żeby zarobić trochę pieniędzy i zanieść je swoim rodzicom w wykonaniu młodych aktorów z Miedzna zrobiła wrażenie zarówno na najmłodszych widzach jak i ich opiekunach. Powodzenie spektaklu jest zasługą harcerzy z 23 DH „Wataha” im. Wandy Rutkiewicz oraz pań: Beaty Żaboklickiej, Edyty Ryczkowskiej, Beaty Koc i Oleny Fedotovej, które przygotowały scenografię i oprawę muzyczną.

W drugiej części wydarzenia wnuczkowie, korzystając z inspiracji i podpowiedzi Anny Antoniuk z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie stworzyli upominki dla swoich babć i dziadków. Kreatywności i pomysłowości nie było końca. Powstały laurki, kalendarze, etui na okulary, breloczki i ramki na zdjęcia.


Tekst i zdjęcia: Zespół Prasowy CDK

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.