Węgrów

Propozycje WOK

Kultura Czw. 08.02.2024 07:16:34
08
lut 2024

Inspirowany klasyką komediowy horror na scenie, romantyczne perypetie na ekranie – to propozycje Węgrowskiego Ośrodka Kultury na najbliższy tydzień.

Klasyka jest żywa, kiedy inspiruje do wciąż nowych interpretacji. W ten weekend (10 i 11 lutego) WOK zaprasza na spektakl zaprzyjaźnionego Teatru Magnes z Krakowa, który w „Klątwach panieńskich” pożenił Aleksandra Fredrę z musicalem i horrorem.

Wspomniany teatr łączy z węgrowskim teatrem amatorskim swoista unia personalna: obydwa prowadzi pochodzący spod Węgrowa Sebastian Gontarz. Publiczności z rodzinnych stron zaproponuje on w najbliższą sobotę i niedzielę „Klątwy panieńskie” na podstawie „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry. Szacowny klasyk został w popkulturowym duchu przesunięty w kierunku musicalu i komediowego horroru.

W następnym tygodniu przypada Święto Zakochanych. Na 14 lutego ośrodek szykuje więc okolicznościowy repertuar filmowy: „Piękną katastrofę 2” i „Priscillę”. – Postaramy się, żeby dla zakochanych była jeszcze wtedy jakaś mała niespodzianka – zaprasza dyrektor WOK, Katarzyna Zabadała.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.