Węgrów

„Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Recital Ewy Błaszczyk w Węgrowie

Kultura Pon. 25.03.2024 13:49:09
25
mar 2024

„Pozwól mi spróbować jeszcze raz...”- ten kultowy song Ryśka Riedla stał się inspiracją dla aktorki i pieśniarki Ewy Błaszczyk , która z recitalem o tym samym tytule wystąpiła w niedzielne popołudnie, 24 marca w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie. Artystce towarzyszył nie mniej znany, niezwykle utalentowany muzycznie Andrzej „E-moll” Kowalczyk (gitara, pianino, wokal).

Publiczność usłyszała nastrojowe, liryczne piosenki ze słowami i kompozycjami najlepszych poetów i autorów tekstów m.in.: Agnieszki Osieckiej, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kleyffa czy ks. Jana Twardowskiego. Wszystkie wyśpiewane przez aktorkę teksty, opowiadały historie, które mogły przydarzyć się każdemu. Program traktował o walce ze smutkiem i doświadczeniem, ale z drugiej strony było też o nadziei, radości i miłości. Nie zabrakło też akcentów humorystycznych. Zróżnicowany repertuar przypadł do gustu zgromadzonej publiczności, która prosiła artystów o bisy.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


Fot. Robert Murawski
Inf. Pras.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Janek Wt. 26.03.2024 04:55:12

dziękuję za piękny koncert Pani Poseł Koc i Panu Leszkowi Redoszowi Przewodniczącemu Rady Powiatu Węgrowskiego z "Prawa i Sprawiedliwości"