Węgrów

Podróż do Indii, podczas Wieczoru Podróżników w Klasztorze

Kultura Wt. 05.09.2023 16:43:23
05
wrz 2023

W sobotę, 2 września w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbył się Wieczór Podróżników, który od początku przyciąga ciekawych ludzi, zarówno na scenie jak też na widowni. Tym razem wieczór należał do znanego siedleckiego podróżnika i fotografika Bogusława Skarusa. Łatwiej wymienić kraje, w których Pan Bogusław nie był, niż te które odwiedził. Tym razem za obiekt prezentacji obrał sobie Indie, po których podróżował 7 razy.

Bogusław Skarus ostatnio Indie odwiedził w 2023 roku. Podróżnik zapewnił zatem aktualny obraz tego fascynującego kraju, który tak naprawdę jest mini - kontynentem ze względu na swoje położenie na Półwyspie Indyjskim jak też oryginalność i odrębność kulturową od reszty świata. Bogusław Skarus przedstawił wielką liczbę artystycznych zdjęć ilustrujących jego zajmującą opowieść przedstawiającą różne aspekty życia tego kraju, od spraw społecznych do religii i sztuki. Pokaz spodobał się publiczności, która na koniec zarzuciła jej autora gradem pytań dotyczących tematu wykładu.

Bogusława Skarus to wielka indywidualność i dzięki niemu kolejny Wieczór Podróżników stał się jednym z bardziej udanych spotkań z tej serii.


Fot. Ryszard Sakowski
Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.