Węgrów

„Pod polskim niebem...”, koncert w węgrowskim Wirydarzu

Kultura Pt. 26.04.2024 15:15:07
26
kwi 2024

Od 2002 roku 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto państwowe ustanowione zostało przez Sejm RP z inicjatywy Senatu RP. W ten sposób uhonorowano osoby żyjące poza granicami Polski, które zabiegały o polską niepodległość oraz wyrażały swoje przywiązanie do Rzeczypospolitej. W tym szczególnym dniu w węgrowskim Wirydarzu odbędzie się koncert „Pod polskim niebem...” z udziałem Bożeny Worono oraz Anastazji Żołnierzak.

Bożena Worono to Polka urodzona w Lidzie na Białorusi. Jest młodą, niezwykle utalentowaną wokalistką, laureatką konkursu „Mam talent” w 2015 r., wyróżniona za osobowość sceniczną na Międzynarodowym Festiwalu w Opolu 2021, a także wystąpiła w 2023 roku w Szansie na Sukces. Bożena Worono jest córką znanych w Lidzie nauczycieli języka polskiego – Swietłany i Wiktora Worono, opiekujących się grobami rodziny Witolda Pileckiego w leżącym niedaleko Lidy Krupowie. Bożena Worono ukończyła studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów odbyła staż w TVP Polonia. Potem współpracowała z TVP prowadząc między innymi program „Nad Niemnem” o Polakach na Białorusi. Program emitowany był w TVP Polonia jak również w Biełsacie. Bożena wspomina, że jej dziadek chodził do jednej klasy z urodzonym w Starych Wasiliszkach legendarnym polskim piosenkarzem Czesławem Niemenem, a rodzinne miasto młodej kobiety leży niedaleko Nowogródka, czyli małej ojczyzny polskiego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Obecnie studiuje kryminalistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi też swój podcast dotyczący psychologii oraz śpiewa.

Anastazja Żołnierzak, jest uczennicą klasy IV humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Brała udział w licznych konkursach, znalazła się wśród laureatów drugiego etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.