Kultura

Placówki kultury zabiegają o BOM

Siedlce Śr. 05.06.2024 17:56:57
05
cze 2024

Trwa głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Mazowsza. Autorzy projektów zabiegają o głosy. Nie brak wśród nich placówek kultury, m.in. z Siedlec i z Węgrowa.

Muzeum Regionalne w Siedlcach namawia do poparcia projektu nr 408 z puli ponadregionalnej, dotyczącego rzeźby legendarnego Jacka. Początkowo myślano o pomniejszonej replice figury ze szczytu ratuszowej wieży, ale potem pomysł ewoluował w kierunku innego przedstawienia: naturalnej wielkości postaci mężczyzny z młotem i kołem oraz umieszczonej obok ławeczki. Całość ma się znaleźć na trawniku koło budynku muzeum jako wdzięczny obiekt do popularnych „selfiaków”, w przystępny sposób przybliżający lokalną historię.

Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie stawia nie na obiekty materialne, ale na wydarzenia. Jego projekt (nr 361) zakłada kontynuację prowadzonych od dłuższego czasu cykli kulturalnych. Ma sfinansować dwa „Wieczory Dialogu Kultur”, cztery „Rodzinne Poranki w Klasztorze”, tyle samo „Wieczorów Podróżników” i koncertów „Jazz w Klasztorze”, pięć „Wieczorów Mistrzów” i jeden plener malarski wraz z wystawą.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook