Węgrów

O sztuce włoskiej w węgrowskim Centrum Dialogu Kultur

Kultura Wt. 21.05.2024 12:59:13
21
maj 2024

W sobotę, 25 maja w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „W kręgu sztuki”. Na wydarzeniu zatytułowanym „Szalone życie i twórczość Caravaggia oraz Artemisji Gentileschi” o włoskich artystach opowie ks. prof. Witold Kawecki, autor 34 książek i około 1000 tekstów pisanych.

Ks. prof. Witold Kawecki specjalizuje się w teologii kultury i mediów. Jest twórcą specjalności komunikacji medialno-kulturowej na kierunku dziennikarstwo UKSW oraz kierownikiem katedry Komunikacji Kulturowej i Artystycznej. Zajmuje się komunikacją wizualną, kulturą polityczną, etyką mediów, teologią kultury i katolicką nauką społeczną. Rekolekcjonista w Polsce i w dziesięciu krajach świata (Rosja, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, Dania, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, USA, Meksyk).

Ks. prof. Witold Kawecki jest autorem 34 książek i około 1000 tekstów pisanych. Wśród nich znajdują się bestsellery „Tajemnice Caravaggia” (2019), „Toskania jakiej nie znacie” (2021), „Rzym moje miasto” (2022). W 2016 roku został laureatem Feniksa za publikację w Narodowym Centrum Kultury – „Sztuka polska a Kościół dzisiaj”, a w tym roku został wyróżniony Feniksem specjalnym.

Podczas sobotniego spotkania na pewno nie zabraknie też historii o Wenecji, Florencji, Rzymie czy Neapolu, w których nie raz był w czasie swojego pobytu we Włoszech. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook