Węgrów

„Moore plays Moore” na scenie CDK

Kultura Czw. 18.04.2024 11:04:45
18
kwi 2024

Duża gratka dla miłośników klasycznego rocka. W najbliższą niedzielę 21 kwietnia w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie wystąpi syn słynnego gitarzysty, Gary’ego Moore’a – Jack Moore. Wraz z grupą polskich muzyków przypomni publiczności przeboje swojego wielkiego ojca.

Miłośnikom bluesa i rocka tłumaczyć tego nazwiska z pewnością nie trzeba. – Gary Moore, legenda gitary. Najpierw w zespole Thin Lizzy, potem wielka kariera indywidualna. Przeboje takie jak „Still Got the blues”. Syn poszedł w ślady taty i też gra na gitarze. Mamy to szczęście, że w niedzielę o 16.00 wystąpi na naszej scenie – mówi Roman Postek z Centrum Dialogu Kultur.

Jack Moore na początku grał razem z ojcem. Na jednym z koncertów poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował na Sunflower Jam w Royal Albert Hall, uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thin Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Zagranicznej gwieździe będzie towarzyszyć grupa wytrawnych polskich muzyków: basista Łukasz Gorczyca, gitarzysta Bogdan Topolski, perkusista Tomasz Dominik oraz wokalista Piotr Wojciechowski.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.