Węgrów

Koncert zespołu Moore Plays Moore w ramach cyklu „Jazz w klasztorze”

Kultura Wt. 16.04.2024 10:02:27
16
kwi 2024

W niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 16.00 w węgrowskim Centrum Dialogu Kultur w ramach cyklu „Jazz w klasztorze” wystąpi zespół Moore Plays Moore. Grupa działa od 2019 roku. Projekt stworzony został, aby kultywować utwory i twórczość legendarnego Gary’ego Moore'a. Jako gość specjalny wystąpi syn słynnego gitarzysty – Jack Moore.

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Do Moore’a na scenie dołączy Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

W Węgrowie pojawi się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy.

Za gitarę solową w tym projekcie odpowiada Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent.

Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Piotr Wojciechowski, pochodzący z Płocka wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne szlify zdobywał między innymi na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Skład zespołu:
Jack Moore - gitary
Piotr Wojciechowski - wokal
Bogdan Topolski - gitary
Łukasz Gorczyca - bas
Tomek Dominik – perkusjaInf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.