Węgrów

„Dziedzictwo Mazowsza” w Węgrowie

Kultura Pon. 11.09.2023 18:46:38
11
wrz 2023

W sobotę, 9 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warsztaty, przedstawienia i zwiedzanie Domu Gdańskiego – wszystko to było dostępne w ramach wydarzenia „Dziedzictwo Mazowsza”.

Na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pracowników Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie dzieci poznały prosty sposób wykonania pradziejowych przedmiotów z naturalnej gliny. Powstały naczynia w różnym stylu, ozdobione według własnego pomysłu i oczywiście zabrane do domu. Na wyobraźnię podziałała też wizyta w średniowiecznym skryptorium. Uczestnicy tych zajęć poznali, jak kiedyś wyglądała praca kopisty, jakimi materiały się posługiwano, jak one wyglądały i dlaczego książka była tak droga. Można było również namalować własny inicjał na pergaminie i ozdobić go. Część dla dzieci zakończyło przestawienie „O Hałhałku w kłopotach i pchełkowych psotach” Studia Artystycznego Efekt, które było kolorowe i z dużą dawką muzyki.

W sobotę nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursu Węgrowski Jarmark Literacki 2023. Z rąk burmistrza Węgrowa Pawła Marcheli wyróżnienia otrzymali: Tadeusz Charmuszko, Anna Kiziniewicz, Agnieszka Kowalczyk, Maciej W. Kowalski, Małgorzata Laskowska, Sławomir Ługowski, Agnieszka Świerczewska, Piotr Witul, Martyna Zarzycka i najmłodsza uczestniczka konkursu, 8-letnia Milenka Zdzieborska. Warto dodać, że prace zgłoszone na konkurs, zostały wydrukowane w publikacji pokonkursowej. Jest ona już dostępna w bibliotece.

Wydarzenie zwieńczyło przedstawienie „Wdowa z musu” w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Węgrowie, które odbyło się na dziedzińcu biblioteki przy komplecie publiczności.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.Tekst: MK/MBP w Węgrowie
Zdjęcia: MK, AS/MBP w Węgrowie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.