Diecezja siedlecka

Wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży z parafii Grębków

27
lut 2023

W dniach 23-25 lutego członkowie służby liturgicznej i oazy z parafii Grębków wzięli udział w trzydniowym wyjeździe rekolekcyjno-rekreacyjnym. Dzieci i młodzież (łącznie 45 osób) wraz opiekunami przebywali w Katolickiej Szkole Podstawowej w Siedlcach, tam też odbywała się większość zajęć.

Pierwszy dzień rozpoczął się Mszą św. o godz. 7.00 w grębkowskim kościele parafialnym. Po dotarciu na miejsce i rozpakowaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach tanecznych, spotkali się z żołnierzami Wojska Polskiego oraz mieli spotkania formacyjne w grupach. Wieczorem natomiast zaplanowano wyjście na kręgle i pizzę. Na koniec dnia nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy wieczornej. Przed snem odbyły się jeszcze rozgrywki piłkarskie.

Drugiego dnia w planie były warsztaty taneczne i pierwsza pomoc oraz spotkanie z policjantem i próbna jazda motorem na symulatorze. Podobnie jak dzień wcześniej odbyły się spotkania formacyjne w grupach. Po południu dzieci i młodzież wraz z opiekunami wzięli udział w Drodze Krzyżowej i Mszy św. w Parafii św. Józefa w Siedlcach.

Wieczorem w szkole odbyła się gra terenowa. Uczestnicy, podzieleni na grupy, odwiedzali siedem punktów, w których mieli do wykonania zadania. Po ich wykonaniu otrzymywali informacje, które następnie były pomocne w rozwiązywaniu testu. Zwycięska grupa otrzymała nagrody. Dzień zakończyła wspólna modlitwa wieczorna.

Trzeciego dnia po śniadaniu był czas pakowania i sprzątania. Przed wyjazdem odbyły się jeszcze warsztaty z psychologiem. Następnie uczestnicy udali się do kina. Ostatnim punktem była wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Tam też odbyła się Msza św. we wszystkich intencjach, które dzieci i młodzież zapisali na kartkach. Podczas Eucharystii był też czas na dziękczynienie Panu Bogu za te trzy dni. Nie zabrakło też podziękowań ks. Łukaszowi, opiekunom, animatorom oraz wszystkim uczestnikom.Info, fot.: Parafia

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.