Węgrów

Spotkanie przedświąteczne Caritas w Węgrowie

Kościół Pon. 18.12.2023 13:44:46
18
gru 2023

Ponad dwieście osób, podopiecznych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej uczestniczyło w niedzielę 17 grudnia w spotkaniu opłatkowym Caritas zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgrowie.


Okres przedświąteczny jest zawsze czasem wytężonej pracy dla organizacji dobroczynnych. Zbiórki, paczki, prezenty i organizowanie takich spotkań wypełniają ich kalendarz już na kilka tygodni wcześniej. Ale to nie jest jednorazowy zryw, tylko kontynuacja i uzupełnienie tego, co robią przez cały rok. – Caritas Drohiczyn jako organizacja pożytku publicznego zorganizowała to spotkanie wigilijne dla dwustu osób, ale podopiecznych na terenie całej diecezji mamy oczywiście dużo więcej. Tylko z pomocy żywnościowej korzysta 11 tysięcy osób. Mamy programy pomocowe dla seniorów. Jest dom dziecka dla kilkanaściorga i świetlice socjoterapeutyczne dla ponad setki dzieci. Powstało też centrum pomocy migrantom (których mamy na terenie diecezji około tysiąca) – powiedział Radiu Podlasie Paweł Królasik.

Caritas korzysta w swojej działalności z pomocy finansowej od państwa i z pomocy rzeczowej od okolicznych przedsiębiorców. Podkreśla jednak, że nie zdziałałaby wiele bez zaangażowania wolontariuszy: – Angażują się jak mogą, niezależnie czy chodzi i dzieci, seniorów, migrantów czy osoby chore. Bardzo im za to dziękujemy. Jeśli ktoś chce się włączyć w wolontariat, zapraszamy do kontaktu. Im więcej rąk do pomocy, tym większa może być pomoc potrzebującym.

Na niedzielnym spotkaniu gościł biskup drohiczyński Piotr Sawczuk i biskup senior Antoni Dydycz. Byli też przedstawiciele samorządów miasta, powiatu i województwa oraz proboszczowie węgrowskich parafii. Oprawę artystyczną zapewnili gospodarze: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.