Misje ewangelizacyjne

Siódmy dzień Misji Ewangelizacyjnych w Grębkowie

22
paź 2023

W sobotę, 21 października, w przedostatnim dniu Misji do Grębkowa przybyły święte znaki: obraz Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie rozpoczęły się w niedzielę, 15 października. Prowadzą je ks. Mariusz Zaniewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii w Siedlcach i ks. Przemysław Świderski, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej UNITAS. Każdego dnia odbywały się nabożeństwa i głoszone były katechezy. Na misyjnej drodze wierni wyrzekli się zła i odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, na nowo odkryli wartość Eucharystii i Słowa Bożego oraz wybrali Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela. Piątek był dniem pochylenia się nad tym co trudne – chorobą, cierpieniem. Podczas porannej Mszy św. został udzielony sakrament namaszczenia chorych, a tych, którzy nie mogli przybyć do kościoła, kapłani odwiedzili w domach. Wieczorem zaś odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Grębkowa.

W siódmym dniu nastąpił kulminacyjny moment Misji, do parafii przybyły święte znaki: obraz Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie bł. Męczenników z Pratulina. Znaki zostały wprowadzone do kościoła w uroczystej procesji. Po oficjalnym powitaniu znaków przez przedstawicieli parafian i Proboszcza ks. Marka Zalewskiego, rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Ostatni dzień Misji będzie dniem dziękczynienia za dar wiary i Kościoła oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.Tekst i zdjęcia: Parafia Grębków


POBIERZ APLIKACJĘ0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.