Biała Podlaska

Mężczyźni pielgrzymują do Błogosławionych Męczenników Podlaskich

01
paź 2023

W niedzielę, 1 października w Sanktuarium w Pratulinie odbywa się XIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Chrześcijańskie wychowanie będzie tematem przewodnim tegorocznego spotkania.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00. Konferencję podczas spotkania wygłosi Wacław Czakon – prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, dyrektor Akademii Młodzieżowej i współtwórca Centrum Dobrego Wychowania, doświadczony w temacie wychowania. Odpowie na pytania, jak czerpać ze stylu wychowania Pana Jezusa w codzienności?

Gościem wydarzenia będzie Ireneusz Krosny, który występował na wielu scenach na całym świecie. Jest laureatem kilku festiwali krajowych i zagranicznych poświęconych twórczości kabaretowej, komediowej oraz pantomimicznej. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą puentą i przesłaniem. Do Pratulina nie przyjedzie jednak z własnym spektaklem, ale przemówi ludzkim głosem dając świadectwo swojej wiary.

Różaniec o godz. 12:00 poprowadzi Bractwo Strażników Kościoła. O 12:30 będzie sprawowana Eucharystia w intencji mężczyzn pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Po niej wszyscy zaproszeni są na wspólną agapę.

KRP przeprowadzi transmisję wydarzenia w godzinach 10.00 - 11.30 oraz od godz. 12.30, kiedy rozpocznie się Msza Święta. Całość spotkania będzie można obejrzeć na kanale telewizji internetowej FARO TV.

xMW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Słuchacz Niedz. 01.10.2023 12:34:11

Dużo ich nie było