Diecezja drohiczyńska

Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę jest już w drodze

22
sie 2023

W poniedziałek, 21 sierpnia po Mszy Św. w Bazylice w Węgrowie wyruszyła Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Ponad 60-cio osobowej grupie rowerzystów towarzyszy 7 aut i 9 kierowców.

Za kółkiem po raz kolejny grupie towarzyszy pątniczka Gabriela z Siemiatycz.Swoimi wrażeniami po pierwszym dniu w drodze podzieliła się z nami także pielgrzymująca na rowerze pątniczka Monika. Przyznaje, że pierwszego dnia uczestnicy przejechali krótszy odcinek i zbierają siły przed czekającymi ich ponad 80 km.Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę organizowana jest po raz czwarty, chociaż oficjalnie po raz trzeci. Pierwszy wyjazd był spontaniczną inicjatywą, która zrodziła się kiedy z racji pandemii Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę nie mogła odbyć się w tradycyjnej formie. Pomysłodawcą, organizatorem, a obecnie też dyrektorem pielgrzymki rowerowej jest ks. Bartosz Ojdana. Wśród pątników są też: ks. Dariusz Kucharek, ks. Mariusz Woltański, ks. Michał Sawicki i ks. Paweł Hryniewicki.

Mszę Św. rozpoczynającą pielgrzymkę sprawował bp drohiczyński Piotr Sawczuk. Do wyruszających w drogę mówił - Mam nadzieję, że uda się wam wykorzystać czas pielgrzymowania, aby przybliżyć się do Boga, aby też udało się wam coś w relacjach waszych ludzkich zrozumieć, otworzyć się na drugiego człowieka.

Podczas pierwszego na trasie, podczas Apelu Jasnogórskiego pielgrzymów odwiedził dyrektor Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę ks. Michał Siduniak.

Pierwszy dzień to trasa Węgrów – Kałuszyn – Siennica. Drugiego dnia pielgrzymi na rowerach jadą trasą: Siennica – Góra Kalwaria – Branków – Białobrzegi.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.